Zima zaskoczyła drogowców…

Zima w pełni, a zatem chciałbym poruszyć temat, który może rozwiać wątpliwości niektórych kierowców. Co robić, kiedy spadnie tyle śniegu, że nie widać linii na jezdni? To pytanie zadają sobie kierowcy dopiero w momencie, kiedy problem wystąpi i okazuje się, że część nie wie jak się zachować. Jeżeli chcesz wiedzieć co robić w takiej sytuacji, zapraszam do lektury.

Polska jest krajem w którym śnieżyce zdarzają się głównie na południu czyli w górach. To jednak nie oznacza, że w centralnej Polsce czy na północy nie mamy obfitych opadów śniegu. Jak co roku, pierwszy śnieg jest zaskoczeniem nie tylko dla drogowców ;). Śnieżyce w bardzo szybki i łatwy sposób potrafią wyrządzić na drodze wiele szkód przy czym należy pamiętać, że uzyskanie całkowitego porządku na drogach przez zarządców wymaga czasu. Właśnie w takim momencie, kiedy służby nie zdążą jeszcze odgarnąć pokrywy śnieżnej z drogi, kierowcy powinni wiedzieć jak się zachować.

Zgodnie z tym co mówi policja, najważniejsze jest by stosować się do ogólnych zasad Prawa o Ruchu Drogowym. Co to oznacza? Oczywiście obowiązuje zasada „prawe ręki” czyli pierwszeństwo mają ci, którzy jadą po naszej prawej stronie. Stosujemy się również do zasady o ograniczonym zaufaniu. Należy pamiętać, że nie każdy kierowca potrafi sobie dobrze radzić w trudnych warunkach i nie każdy wykazuje się znajomością przepisów Prawa o Ruchu Drogowym dlatego tak ważne jest by być szczególnie ostrożnym, dostosować prędkość do warunków na drodze tj. jechać wolniej i mieć ograniczone zaufanie do innych. Szerokości ;)!

Źródło zdjęć: google.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.