Zimową porą

Koniec października to czas, kiedy może się zdarzyć, że spotkamy się z pierwszymi opadami śniegu. Na szczęście jest to rzadkie zjawisko jednak już teraz należy przygotować się do nadchodzącej wielkimi krokami zimy. Zanim na dobre zagości u nas śnieg i mróz warto dowiedzieć się jak prawidłowo odśnieżać samochód. Jak się okazuje część kierowców w ogóle nie decyduje się na odśnieżanie auta i jedyne co robią zanim odpalą silnik, to zrzucają śnieg z przedniej szyby. To nie tylko niebezpieczne ale także niezgodne z prawem. Poniżej kilka informacji o tym jak prawidłowo odśnieżać samochód i czym grozi zaniechanie tej czynności.

Jeżeli należysz do tych pechowców, którzy parkują swoje cztery kółka pod gołym niebem, z pewnością wiesz co znaczy skrobanie szyb w mroźny poranek. Niestety to żadna przyjemność jednak jest kilka sprawdzonych sposobów, które mogą ułatwić ci walkę z codzienną śnieżycą.

Płyn do odmrażania szyb

Wyglądem przypomina płyn do szyb jednak ma inne działanie. Dzięki niemu już po chwili odmrożą się zaszronione szyby w samochodzie. Jedyne co musisz zrobić to spryskać nim zamarzniętą powierzchnię, odczekać chwilkę i włączyć wycieraczki. Koszty takiego płynu są niskie. Za butelkę spryskiwacza zapłacimy w graniach 10 złotych. Można go kupić na większości stacji benzynowych.

Mata na szybę

Maty na szyby to kolejne udogodnienie, które sprawdzi się w przypadku mrozów i opadów śniegu. Wystarczy, że po zaparkowaniu samochodu, założysz taką matę na przednią i tylną szybę, a rano zanim odpalisz silnik, zwiniesz ją i wrzucisz do auta. Niedrogie i posłużą ci przez lata.

O czym jeszcze pamiętamy? Zapraszam już niebawem.

Źródło zdjęć: google.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.