Zimówki cz. 1

Tuż za rogiem zima, a co za tym idzie musimy szykować się na zmianę opon w naszych samochodach. Dlaczego to takie ważne? Czy warto inwestować w ‚zimówki’ czy może lepiej jeździć na oponach ‚całorocznych’?

Okres jesienno zimowy to szczególnie trudny okres dla większości kierowców. Pogoda zbytnio nas nie rozpieszcza i już w listopadzie możemy spodziewać się pierwszych przymrozków oraz opadów śniegu. Dodatkowo szybko zapadający zmrok przyczynia się do słabej widoczności, a to jest wyjątkowo groźne. Złe warunki pogodowe powodują, że jazda samochodem staje się trudniejsza ale i przez to bardziej niebezpieczna. Niezbędne są doskonałe umiejętności kierowców ale także, zdrowy rozsądek i… odpowiednio zadbany i przygotowany samochód. No i właśnie w tym przypadku kłaniają się opony. Zatem dlaczego warto skusić się na tzw. ‚zimówki’?

  • Przede wszystkim należy wiedzieć, że budowa opon zimowych i letnich znacznie się różni. Zimowe opony są przystosowane do jazdy poniżej temperatury 7 stopni Celsjusza. W skład ogumienia wchodzi większa ilość krzemionki dzięki czemu opony nie twardnieją, kiedy mamy do czynienia z niską temperaturą.
  • Istotną różnicą jest także bieżnik. Od niego właśnie zależy jaka będzie przyczepność opon do podłoża. Zimowe opony są przystosowane nie tylko do grubych warstw śnieżnych czy też lodu. Na zimówkach możemy jechać po bardzo śliskiej powierzchni.

O czym jeszcze powinniście pamiętać? O czym nie możecie zapomnieć i dlaczego zawsze – co roku, należy wymieniać opony na zimowe? Tego dowiecie się już niebawem. Zapraszam do odwiedzania mojego bloga :).

Źródło zdjęć: google.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.