Zimowy akumulator ;)

Zanim zima rozszaleje się na dobre, zapraszam wszystkich na najnowszy post gdzie znajdziecie informacje o tym jak dobrze przygotować swój samochód do zimy… samodzielnie :)! Tak, to jest możliwe i wcale nie jest to takie trudne jakby się mogło wydawać!

Zacznijmy od tego co najczęściej sprawia nam problemu i lubi zawodzić, kiedy na dworze jest mróz, czyli jak zadbać o… akumulator ;).

  • Przede wszystkim należy wiedzieć, że akumulator to bardzo wrażliwe i delikatne urządzenie, które reaguje na wszystkie zmiany temperatur. Wystarczy mały przymrozek, a akumulator może odmówić posłuszeństwa i samochód stanie się bezużyteczny. Dodatkowo należy wiedzieć, że akumulatory z czasem tracą swoją pojemność – jest to naturalne zjawisko, jednak kiedy dojdzie do tego jeszcze zbyt niska temperatura, żywotność akumulatora może drastycznie spaść. W gwoli informacji. Akumulator powinien służyć kierowcy przez około cztery, pięć lat, bez problemu!

Więc jak dbać o akumulator w trakcie zimy?

  • Podczas mroźnych dni akumulator potrzebuje więcej czasu na rozruch zatem, aby nie było problemu należy uruchomić samochód przynajmniej raz w tygodniu i przejechać minimum od pięciu do sześciu kilometrów. To powinno wystarczyć aby akumulator się odpowiednio naładował.
  • To powinno wystarczyć aby akumulator ładnie się spisywał przez całą zimę. Jeżeli jednak okaże się, że są jakieś problemy polecam wizytę u mechanika. Nie ma co zwlekać i czekać aż samochód ‚nagle’ nie odpali ;)!
  • Na koniec ostatnia uwaga. Pamiętajcie, żeby nie zostawić włączonych świateł, radia czy innego urządzenia bo to gwarancja śmierci ‚naturalnej’ akumulatora ;).

Źródło zdjęć: autodna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.