Złodzieje też świętują ;)!

Święta to czas szczególnie uwielbiany przez… złodziei samochodów. Jak wynika ze statystyk w grudniu dochodzi do największej ilości kradzieży samochodów osobowych. Dlaczego złodzieje tak upodobali sobie okres świąteczny? Co sprzyja kradzieży samochodów i co można zrobić aby maksymalnie zabezpieczyć samochód przed złodziejem? Dzisiaj postaram się odpowiedzieć na te pytania.

  1. Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że żaden samochód nie jest bezpieczny, a świąteczne roztargnienie kierowców sprzyja złodziejom. Wizyty w centrach handlowych to idealna okazja dla profesjonalnych złodziei. Szajka, która obserwuje kierowcę ma bardzo duże szanse na kradzież auta. Wystarczy, że w zatłoczonym miejscu (np. centrum handlowe) wyciągnie kluczyki do auta z kieszeni kierowcy i uda się ‚po’ samochód. Należy zdawać sobie sprawę, że działania złodziei samochodów są starannie planowane i przemyślane. Grupa dzieli się na kilka osób, które śledzą kierowcę, kradną kluczyki i odjeżdżają samochodem. Coś co z pewnością możemy zrobić to zabezpieczenie kluczyków od auta. Nie wolno wkładać ich do kieszeni kurtki czy spodni z których może je wyciągnąć bez większego problemu! Kluczyki powinny znaleźć się w wewnętrznej, zapinanej kieszeni kurtki czyli do takiej do której złodziej nie będzie miał łatwego dostępu.
  2. Kierowcy w świąteczny czas powinni być szczególnie uważni. Nie wolno zapomnieć o zamknięciu szyb w samochodzie. Nie należy także zostawiać żadnych wartościowych przedmiotów na siedzeniu, ponieważ może to skusić złodzieja!

Co jeszcze możecie zrobić? Zapraszam na bloga za kilka dni!

Źródło zdjęć: trojmiasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.