Zmiany w przyznawaniu punktów karnych?

Idzie nowy rok, a w związku z tym Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji postanowiła pracować nowy projekt rozporządzenia, który zmieniałby zasady przyznawania punktów karnych dla polskich kierowców. Co planuje zmienić Ministerstwo? Zapraszam do lektury najnowszego posta :).

Zapewne większość z was z góry założyła, że nowe zmiany będą gorsze? Przyznać się ;). Okazuje się, że jednak nie. Zmiany jakie planuje wprowadzić Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji mają być bardziej przychylne polskim kierowcą. Już tłumaczę o co chodzi.

  1. Otóż w obecnych prawie system przyznawania punktów karnych przez policję wygląda tak, że kiedy kierowca popełni kilka wykroczeń jednocześnie o podobnym charakterze, policjant ma prawo ‚wlepić’ kierowcy punkty karne za każde przewinienie z osobna. Z kolei nowa zmiana jaką proponuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ma polegać na tym, że taki kierowca dostanie punkty karne raz – jedynie za najcięższe przewinienie. Maksymalna ilość punktów karnych wynosiłaby 10.
  2. Inna sytuacja dotyczy jedynie takich kierowców, którzy spowodują wypadek drogowy. W takim przypadku policjanci przyznają 10 punktów z automatu za spowodowanie samego zdarzenia. Następnie kierowca może otrzymać punkty karne za wykroczenie.

I jakie wrażenia? Osobiście uważam, że to bardzo dobra propozycja chociaż w przypadku pierwszego punktu zostawiłby wszystko jak jest dotychczas. Osoby, które zaglądają na mojego bloga wiedzą, że jestem raczej ‚za’ surowymi karami dla wszystkich kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów ;).

Źródło zdjęć: onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.